O Hravenisku

Cieľ podujatia:

Cieľom podujatia je dať možnosť deťom, mladým ľuďom, ale i dospelým, nadšencom rôznych druhov hier a hračiek stráviť príjemný deň. Taktiež chceme dať priestor ďalším spoznať rôzne druhy hier a hračiek a motivovať ich k ich využívaniu. Vzhľadom k predvianočnému času chceme ponúknuť návštevníkom možnosť inšpirovať sa pri výbere vianočných darčekov, ktoré si budú môcť od predajcov a vystavovateľov priamo na mieste kúpiť, resp. objednať.

Popis podujatia:

Počas celého dňa sa priesotry kongresového centra Hotela Centrum v Košiciach premenia na viac ako 20 herní so stolovými hrami rôzneho druhu a zamerania, logickými hračkami, hlavolamami, vedeckými hračkami, hracími konzolami, strategickými a taktickými hračkami, kreatívnymi a didaktickými hrami a hračkami, drevenými hračkami, hračkami na diaľkové ovládanie, rôznymi stavebnicami, modelmi, elektronickými hračkami, športovými a pohybovými hrami a hračkami... Medzi prezentovanými hrami a hračkami si budú môcť vybrať všetky vekové kategórie.  Priestor dáme prezentácii PC hier, PlayStanion, Nintendo Wii, Xbox, k dispozícii bude veľká autodráha, elektroautíčka a hračky na diaľkové ovládanie, tiež stolný futbal, stolný hokej a stolný tenis.

Pre milovníkov zvierat bude pripravená sekcia Zvieratkovo, kde sa bude prezentovať košický útulok pre opustené zvieratká, ZOO Košice, chovateľa terarijných, exotických i domácich zvierat a nebudú chýbať ani zástupcovia dravých vtákov.

Pripravený bude takisto zaujímavý pódiový program s vystúpeniami divadielka, kúzelníka, minidisko, bublinovej šou, či tanečných a hudobných interprétov.

Pre všetkých návštevníkov si zaujímavé prezentácie pripravia aj partneri podujatia.

Súčasťou podujatia bude detský kútik s atrakciami ako sú nafukovadlá, kolotoče, trampolína, plastové preliezky a domčeky, bazénik s guličkami a rôznymi hračkami, takisto maľovanie na tvár, trblietavé tetovanie, maskoty, či tvorivé dielne.

 

Cieľová skupina:

Deti, mladí ľudia, dospelí bez obmedzenia veku (skúsenosti z prvého ročníka hovoria skutočne o vekovo neobmedzenom zložení návštevníkov)... Tak ako v minulom roku očakávame účasť  zástupcov všetkých vekových skupín so záujmom o rôzne druhy hier a hračiek od klasických stolových hier /človeče nehnevaj sa, šach, piškvorky/, kartových hier pre deti i dospelých, ale i moderné stolové strategické, zábavné, dobrodružné hry, hry pre PC a hracie konzoly, ale i vedecké hry a hračky, logické, kreatívne hračky, hlavolamy, stolný futbal, tenis, hokej... Určite prídu aj nadšenci sci-fi a fantasy, hračiek na diaľkové ovládanie, modelov... Ale príde aj množstvo tých, ktorí sa jednoducho chcú zahrať a stráviť príjemný deň.

Veľkú skupinu tvoria rodičia a ich deti do päť rokov, ktorí prídu dať možnosť hrať sa svojim deťom, pre ktoré v tomto období je veľmi málo príležitostí na zmysluplné trávenie času.

A určite príde množstvo tých, ktorí si nenechajú ujsť možnosť nakúpiť si vianočné darčeky pre svojich blízkych.

Predošlé ročníky festivalu Hravenisko nám svojou účasťou /každoročne päť až sedemtisíc účastníkov/ potvrdil, že sa nám podarilo nájsť priestor, ktorý je v Košiciach a okolí dlhodobo nepokrytý a že o podujatie takéhoto charakteru je záujem. Svedčí o tom aj množstvo mailov a osobných vyjadrení návštevníkov.

Video

Galéria

Leták

Reklama